Menu
Your Cart
Tüm ürünlerimizde bugüne özel %10 indirim şansı.

Wellness & Spa Merkezleri Yapımı

Genel anlamı itibari ile su ile sağlık veya sudan gelen sağlık olan Wellness ve spa alanları çok eski yıllardan beri sağlık ve tedavi amacıyla kullanılmaktadır. Günümüzde kullanımı lüks bir durumda gözükse bile birçok spa ve wellness temalı oteller ve resortlar bulmak mümkündür. Bu durum birçok insanın evinde de wellness & spa alanı yaptırmak istemesini de gündeme getirmektedir. Wellnes ve spa aslında çok genel bir tanımlamadır ve altında birçok uygulama bulunmaktadır. Ancak genel olarak su ve masaj yöntemleri ile rahatlama ve zindelik kazanma yöntemleridir. Belirli dönemlerde vücudun ve zihnin rahatlaması stresten kurtulmak ve kasların gevşemesi için uygulanmaktadır. Bu işlemde vücuttaki su ve tuz oranının dengelenmesi ve toksinlerin hızlı şekilde atılması vücuda oldukça önemli faydaları dokunmaktadır. Vücuttaki toksinlerin atılması ile hücre yenilenmesi hızlanmakta ve büyük oranda tedavi uygulanmaktadır. Bu sebeple evlerinde alanları olan birçok insan home spa denilen alanları evlerinde kurmakta ve stresten uzak sağlıklı bir yaşama başlamaktadırlar. Bunun için oteller ve büyük alanlarda birçok uygulama alanı inşa edilebilirken evlerde isteğe göre bir veya iki spa ve wellness alanı inşa edilmekte ve konfor özellikleri yükseltilmektedir. 

Otellerde yapılan uygulamalarda profesyonel olarak kullanılacak ve düzenli olarak aktif olan wellness & spa merkezleri oldukça büyük olmakta ve kompleks bir yapı oluşturmaktadır. Firmamız bu konularda oldukça tecrübeli dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden bir firmadır. Hem ülkemizdeki wellness ve spa merkezlerinin hem de dünya üzerindeki büyük otellerin uygulamalarını takip ederek sizlerin isteklerini oldukça yaratıcı ve uygulamada sorun yaşanmayacak şekilde projelendirmektedir. Her aşamasında büyük bir titizlik ve profesyonellik içerisinde çalışan firmamız ve uzman kadromuz, sizlere dilediğiniz büyüklükte ve kompleks yapılar inşa edebilmektedir. Wellness & spa merkezleri ile home spa uygulamalarında kullanılacak tüm malzemeler ve donanımlar oldukça kaliteli olmakta ve sorunsuz şekilde hizmet sunmak için tasarlanmaktadır. Alanların projelendirilmesi ve inşası kısa sürede ve profesyonelce tamamlanmakta, hiçbir sorun yaşanmayacak durumda sizlere teslim edilmektedir. Evlerde veya ticari amaçlı otellerde kurulacak wellness ve spa alanlarında jakuzi, sauna, kar çeşmesi, tuz odası, macera duşu, türk hamamı ve masaj odaları firmamız tarafından oldukça kaliteli ve estetik olarak dizayn dilmekte ve inşası yapılmaktadır. Tüm aşamalarında kaliteden ve estetikten ödün vermeden profesyonel bir disiplin içerisinde düşlediğiniz spa alanlarına ulaşmanız sağlanmaktadır. Zirve Havuz ve Su Arıtma Sistemleri olarak bugüne kadar projelendirdiğimiz ve başarı ile tamamladığımız birçok wellness & spa alanı ile bu konuda sağladığımız başarımızı ve tecrübemizi devam ettirmekteyiz. 

Firmamız hizmet verdiği sektörde oldukça büyük projelere imza atmış profesyonel ve kurumsal yapısı olan bir firmadır. Tamamen kalite, güven ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarımız sayesinde profesyonel iş disiplinimiz ile güderek büyümekte ve daha önemli projelere imza atmaktayız. Zirve Havuz ve Su Arıtma Sistemleri olarak bugüne kadar projelendirip tamamladığımız wellness ve spa merkezlerinde ve home spa alanlarında büyük başarılara imza attık. Bu konuda edindiğimiz tecrübeler ile çok daha iyilerini yapmak için çaba sarf etmekteyiz. Kurmayı düşündüğünüz wellness & spa alanlarında jakuziler, saunalar, kar çeşmeleri, tuz ve masaj odaları, türk hamamı büyük bir kalite ve profesyonellikle firmamız tarafından yapılmaktadır. Profesyonel kadromuz ile kısa sürelerde oldukça kaliteli ve elit bir görüntüye sahip wellness ve spa alanlarını tamda istediğiniz gibi inşa etmekte ve kullanıma hazır durumda sizlere teslim etmekteyiz. 

SPA, “Sanitas Per Aquam” (SPA) Latince’de “Sudan Gelen Sağlık” anlamında kullanılmaktadır. Geniş anlamı ile sağlık, güzellik, zindelik, tedavi ve iyileşmeyi suyun iyileştirici gücü ile kazanmak olarak değerlendirilmelidir. SPA’nın tarihi Roma İmparatorluğu’nun görkemli dönemlerine kadar uzanmaktadır. Savaşlardan yorgun ve bitkin dönen Romalı askerlerin, yaralı bedenlerini iyileştirmek için inşa ettirilmiş banyolardaki tedavi türüne “Sanus per Aquam” (SPA) “Sudan Gelen Sağlık” adı verilmiştir. 14.yüzyıla uzandığımızda Belçika’da Spa isimli şehir kurulmuş, ilerleyen dönemlerde Avrupa’nın farklı kesimlerinde tedavi amacıyla farklı spa türleri gelişmiştir. Günümüzde SPA kelime anlamından çok daha geniş bir anlama gelmekte olup, “sağlık kulübü”, “dinlenme merkezi” gibi terimlerle de karşımıza çıkmaktadır. Yine günümüzde SPAlar yalnızca otellerin, tatil köylerinin, sağlık merkezlerinin bünyelerinde değil, konforlu ve lüks evlerde de yaygın olarak konumlandırılmaktadır. Genel kullanımı hedeflemeyen, yalnızca ev sahiplerinin ve konuklarının kullanımının hedeflendiği spa merkezleri de “home spa” olarak adlandırılmaktadırlar. Otelinze, işletmenize ait genel spa merkezlerini ya da evinize ait özel spa merkezini sizin yaşam şekliniz ve tercihleriniz doğrultusunda tasarlamak, projelendirmek, taahhüdünü gerçekleştirmek, aktif olarak teslim etmek bizim uzmanlık alanımız. Siz sadece bedeniniz ve ruhunuzdaki değişimin keyfini sürün !